حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده دبیر تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تبلیغی لقمان حکیم از برگزاری اولین جشنواره با هدف تامین محتوای متناسب با برنامه های تبلیغی به ویژه محتوای منبر دینی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امیربیان، جشنواره ملی مردمی و تبلیغی لقمان حکیم با محوریت بزرگترین شبکه تبلیغی خودجوش انقلابی کشور آغاز به کار کرد.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تبلیغی لقمان حکیم در گفتگو با خبرنگار امیربیان اظهار کرد: اولین جشنواره تبلیغی لقمان حکیم با محوریت تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور و راهبری کلان این مجموعه و مدیریت اجرایی موسسه تخصصی امیربیان آغاز به کار کرد.

وی افزود: این جشنواره به منظور کشف، رشد، پرورش و هم افزایی استعدادها و ظرفیت های فعال در عرصه تبلیغ و منبر دینی در میان طلاب و مبلغین حوزه های علمیه و گروه های تبلیغی و همچنین به منظور تحقق عینی حوزه انقلابی با نهادینه سازی، تبیین و ترویج منظومه فکری امامین انقلاب طراحی و اجرا می گردد.

دبیر تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور با اشاره به اینکه خاستگاه جشنواره، اراده جمعی گروه های تبلیغی و نیاز فعالین تبلیغی است، افزود: از آنجا که تشکل فراگیر گروه های تبلیغی با مشارکت بیش از ۴۰۰ گروه تبلیغی و ۱۰۰۰۰ مبلّغ مرتبط با گروه های تبلیغی بزرگترین شبکه تبلیغی خودجوش مستقل حوزوی انقلابی کشور را تشکیل می دهد، برگزاری چنین جشنواره ای به منظور تامین محتوای این گروه ها را ضروری و اجتناب ناپذیر می داند.

وی افزود: پس از تامین گفتمان مشترک از طریق جشنواره و سایر ظرفیت های موجود، اقدام به برنامه ریزی و اعزام اساتید مجمع مدرسان گفتمان اسلام ناب برای تبیین گفتمان مشترک تولید شده در میان گروه های تبلیغی، نخبگانی، مرجع، فعالان فرهنگی و روحانیون مستقر در سراسر کشور می نماید تا از این طریق گفتمان تولید شده در بین جامعه هدف منتشر گردد.

دبیر تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور خاطرنشان کرد: اعضای شورای سیاست گذاری این جشنواره توسط دبیر تشکل فراگیر منصوب می شوند و جلسات شورای سیاست گذاری به طور منظم در ساختمان تشکل فراگیر برگزار می گردد و همچنین دبیرخانه اجرایی این جشنواره نیز در موسسه تخصصی امیربیان مستقر می باشد.

وی افزود: اعضای شورای علمی این جشنواره حجج اسلام پناهیان، ماندگاری و جمعی از فضلای حوزه علمیه هستند.

حجت الاسلام شعبان زاده پیرامون حمایت نهادهای حوزوی و تبلیغی کشور از این جشنواره عنوان کرد: تاکنون آیت الله اعرافی مدیر محترم حوزه های علمیه کشور و سازمان تبلیغات اسلامی حمایت خود را از این جشنواره اعلام نمودند.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره لقمان حکیم در ارتباط با قالب ها و محورهای برگزاری جشنواره اظهار داشت: جشنواره لقمان حکیم در چهار قالب ایده های سخنرانی، سوژه های سخنرانی، سخنرانی کامل و سخنرانی چندرسانه ای برگزار می شود؛ شورای سیاست گذاری جشنواره نیز چند محور از بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان محورهای پیشنهادی این جشنواره معرفی کردند.

وی افزود: سبک زندگی ایرانی اسلامی، نقش خانواده در تحقق جامعه اسلامی، امید به آینده ریشه ای ترین جهاد، نقش اراده ملی در آینده کشور، مبارزه تمدنی وظیفه منتظران، رابطه امام و امت ظرف تحقق بیانیه، رابطه مدیریت با معنویت، نقش مردم در پیشرفت اقتصاد و عدالت و مبارزه با فساد از محورهای پیشنهادی این جشنواره است.

دبیر تشکل فراگیر گروه های تبلیغی کشور در پایان یادآور شد: سامانه محتوایی بسته فرهنگی تشکل فراگیر به آدرس (bastefarhangi.ir) به منظور دریافت محتوای پژوهشگران از تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۵ فعالیت خود را آغاز نموده است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : احمد رجبی نژاد