گزارشی از کارگروه اعزامی مبلغین عربی مؤسسه امیربیان به کشور سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امیربیان، کارگروه مبلغین عربی مؤسسه امیربیان به کشور سوریه اعزام شدند.

فارغ التحصیلان هر مجموعه آموزشی ، گنجینه ای است ارزشمند که می تواند توان و ظرفیت فعالیت های آن مجموعه را صد ها برابر افزایش دهد.

شبکه فارغ التحصیلان ، خط ارتباطی بین موسسه امیربیان با فارغ التحصیلان این مجموعه است که برای هم افزایی بیشتر فعالیت های موسسه با فارغ التحصیلان شکل گرفته است.

مهم ترین مأموریت این شبکه ، رصد و شناسایی ظرفیت های فارغ التحصیلان، حمایت از تشکیل کارگروه های مختلف تبلیغی متشکل از فارغ التحصیلان، رشد و هم افزایی کارگروه های مختلف فارغ التحصیلان و هدایت و راهبری کارگروه های مختلف در شکل گیری عملیات های مختلف تبلیغی در کشور می باشد.

شبکه فارغ التحصیلان امیربیان در اولین گام های فعالیت خود، کارگروه مبلغین عربی امیربیان را با حضور بیش از ۵۰ نفر مبلغین امیربیان که در زمینه تبلیغ عربی توانمندی دارند ، تشکیل داده است.

اولین فعالیت تبلیغی کارگروه مبلغین عربی ، اجرای یک برنامه آموزشی _ تبلیغی در سوریه بود:

تولید و ارائه سخنرانی چندرسانه ای:

با توجه به فرارسیدن چهل سالگی انقلاب و لزوم ارائه یک سخنرانی چندرسانه ای ویژه این مناسبت بزرگ در بین اقشار مختلف مردم سوریه، کارگروه مبلغین عربی امیربیان اقدام به تولید و ارائه یک سخنرانی جذاب چندرسانه ای ویژه این مناسبت و متناسب با مردم سوریه نمود.

استفاده از فیلم های مختلف به زبان عربی و ارتباط های جذاب این سخنرانی با حوادث اخیر سوریه ، از جمله نقاط قوت این مجموعه می باشد. این سخنرانی در مجموعه ها و اقشار مختلف سوریه ارائه گردید:

ارائه به حضرت آیت الله طباطبایی نماینده مقام معظم رهبری در سوریه ، حجت الاسلام و المسلمین استاد تهرانی مدیر جامعه المصطفی در سوریه، فرماندهان و مسئولین فرهنگی سپاه در سوریه و مسئولین فرهنگی حزب الله لبنان

همچنین ارائه درهمایش مبلغین جامعه المصطفی ، در بین نیروهای مختلف بسیج مردمی ، در بین دانش آموزان مدارس شیعی، و طلاب خواهران حوزه علمیه سوریه از جمله موارد اجرای این مجموعه تبلیغی بوده است.

تدریس روش های اجرای سخنرانی :

دومین فعالیت کارگروه مبلغین عربی، آموزش روش های اجرای سخنرانی عربی به گروه های مختلف از طلاب سوریه بوده است . طلاب برادر و خواهر جامعه المصطفی و همچنین مبلغین حزب الله لبنان در سوریه در این برنامه آموزشی شرکت نموده و رضایتمندی بالایی نسبت به این برنامه داشتند.

در پایان این فعالیت آموزشی _ تبلیغی ، چندین تفاهم نامه همکاری درعرصه های مختلف تبلیغی، آموزشی و پژوهشی در جهت رشد و ارتقاء فعالیت های تبلیغی سوریه با ارگان های مختلف فرهنگی منعقد گردید.

 

برای مشاهده گزارش تصوریری این کارگروه به لینک زیر مراجعه نمایید

گزارش تصویری کارگروه مبلغین عربی در کشور سوریه

  • نویسنده : احمد رجبی نژاد