مراسم رونمایی از کتب آموزشی موسسه امیر بیان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین نبوی معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار و از پژوهشگران برتر این موسسه تجلیل شد.

به گزارش پایگاه طلاع رسانی امیربیان ، مراسم رونمایی از کتب آموزشی موسسه امیربیان عصر دیروز در حسینیه عاشقان شهادت امیرالمؤمنین (ع) این موسسه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی معاون تبلیغی حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین سلمه ای مسول محترم موسسه و کادر و برخی از اساتید و استادیاران و فارغ التحصیلان موسسه امیربیان، در این مراسم حضور داشتند.

حجت الاسلام حجتی معاون پژوهش موسسه امیر بیان اظهار داشت: برای تدوین دو جلد “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” طلاب و پژوهشگران این موسسه بیش از ۱۰ هزار ساعت فعالیت پژوهشی انجام دادند که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت نشر و ترویج علوم دینی افزود: طلاب و پژوهشگران موسسه امیربیان همواره در حال فعالیت‌های علمی و پژوهشی هستند و ماه مبارک رمضان و در گرمای شدید تابستان نیز دست از فعالیت‌های پژوهشی برنداشتند.

فعالیت‌های پژوهشی موسسه امیربیان در راستای مقابله با شبهات دینی دشمن است‌

مدیر متون آموزشی موسسه امیربیان نیز با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی این موسسه برای مقابله با شبهات دینی دشمن است، گفت: یکی از دغدغه‌هایی که مقام معظم رهبری دارند حرکت جهادی برای تولید علم است و در این زمینه طلاب وظیفه و رسالت مهمی را برعهده دارند.‌

حجت الاسلام جعفر عرب شیبانی ‌با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که سبب می‌شود باقیات و صالحات برای انسان باقی بماند تولید و نشر علم است و این علم سپری در برابر آتش جهان است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی موسسه امیربیان برای مقابله با شبهات دینی دشمن است، افزود: یکی از دغدغه‌هایی که مقام معظم رهبری دارند حرکت جهادی برای تولید علم است و در این زمینه طلاب وظیفه و رسالت مهمی را برعهده دارند.

مدیر متون آموزشیموسسه امیربیان عنوان کرد: برای تولید دو جلد کتاب “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” که رونمایی شد فعالیت‌های پژوهشی توسط مبلغین این موسسه انجام شد و پژوهشگران موسسه امیربیان متن صوت اساتید را پیاده کرده و آیات و روایات الهی درباره تبلیغ به آن اضافه کردند.

عرب شیبانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تولید نرم افزارهی تبلیغی توسط موسسه امیربیان تصریح کرد: پس از اینکه تولید کتاب به اتمام رسید به سراغ تولید نرم افزارهای تبلیغی می‌رویم که البته تاکنون سه نرم افزار تولید شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷ اردوی پژوهشی توسط موسسه امیربیان برگزارشده است،افزود: برای تدوین دو جلد کتاب “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” اردوهای پژوهشی برگزار شد و در طول سال نیز اردوهای علمی و پژوهشی در زمینه تدوین کتاب برگزار می‌شود.

مدیر متون آموزشی موسسه امیربیان عنوان کرد: در تابستان و ماه مبارک رمضان طلاب و پژوهشگران موسسه امیربیان دست از فعالیت‌های پژوهشی برنداشته و با تلاش این عزیزان دو جلد کتاب آموزشی موسسه تدوین شد.

عرب شیبانی تصریح کرد: منابع متعدد در رشته‌های روانشناسی، جامعه شناسی، روش تحقیق، ادبیات فارسی، بلاغت، ادبیات عرب و منطق برای تدوین این کتاب‌ها مورد بحث و برسی قرار گرفت.

وی افزود: از مشورت و فعالیت‌های گروهی از سخنرانان مطرح کشوری برای تدوین کتاب استفاده شد و بیش از ۱۰ هزار ساعت فعالیت پژوهشی نیزتوسط طلاب و روحانیون موسسه برای تدوین دو جلد کتاب “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” انجام شده است.

مدیر متون آموزشی موسسه امیربیان عنوان کرد: اردوهای مختلفی برای طلاب و مبلغین موسسه امیربیان برگزار شده است و بیش از ۴۴ هزار ساعت فعالیت پژوهشی انجام شده است و ۱۰ هزار ساعت برای تدوین کتاب “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” وقت گذاشته شده است.

‌در این مراسم از دو جلد کتاب “شیوه‌های آماده سازی و پرورش کلام” رونمایی شد که توسط پژوهشگران موسسه امیربیان تدوین شده است که در این کتاب سلسله مباحث روش سخنرانی دینی و شیوه‌های آماده سازی منبر به طلاب و مبلغین آموزش داده می‌شود.

همچنین در این مراسم دو کلیپ در زمینه فعالیت‌ها و اقدامات علمی طلاب پژوهشگر موسسه امیربیان پخش شد و حجت الاسلام پاشاپور به شعر خوانی پرداخت.


  • نویسنده : احمد رجبی نژاد