پژوهش و تحقیق در نظامهای آموزشی دنیا رکن اساسی و مایه بقای آن است و شاخص رشد و یا عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی، به چگونگی و جایگاه پژوهش آن بر می گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه امیربیان؛ حجت الاسلام والمسلمین کلاته ضمن عرض تبریک بمناسبت روز پژوهش، به تمام پژوهشگران و محققین عرصه های مختلف در کشور بویژه عرصه تبلیغ بیان داشت:
حضرت علی (ع) در رابطه پژوهش می فرماید: لا عَمَلَ کَالتَّحقیقِ؛ ‏ هیچ کردارى مانند پژوهش نیست.
او در ادامه به جمله ای از مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در راستای حرمت گذاشتن به جایگاه علم و تحقیق اشاره کرد که فرموده اند: پیشرفت و عزت کشور درگرو تلاش در زمینه علم و پژوهش است. پژوهش و تحقیق در نظامهای آموزشی دنیا رکن اساسی و مایه بقای آن است و شاخص رشد و یا عقب ماندگی هر مجموعه آموزشی و تحقیقی، به چگونگی و جایگاه پژوهش آن بر می گردد، لذا پژوهش از جایگاه رفیع و والایی برخوردار بوده و محققان و دانشمندان باید در انجام این عمل مقدس، تلاش وافی مبذول داشته و همواره به انجام آن اهتمام ورزند. 
  مدیر مؤسسه امیربیان در ادامه سخنان خود گفت: معاونت پژوهشی موسسه با کادر علمی جوان و پویا، درحد بضاعت و توان خود، همواره سعی در اعتلای موسسه داشته است. و چندین سال متوالی است که هم در طول سال و هم در تابستان اردوهای پژوهشی در راستای تدوین کتب روش های سخنرانی دینی که ۳۰۰ ساعت در قالب ۱۲ فصل می باشد را با پژوهشگران جهادی موسسه برگزار نموده است و بعد از ساعت های فراوان پژوهش و تلاشهای مجدانه و مخلصانه پژوهشگران، دو جلد از فصل دوم یعنی آماده سازی منبر، تدوین و چاپ گردید. ضمن عرض تشکر و قدردانی از معاون پژوهش کنونی موسسه حجت الاسلام مجتبی حجتی و همچنین مدیر محترم و زحمتکش اداره تدوین کتب آموزشی برادر مجاهد حجت الاسلام عرب شیبانی بزرگوار و تمام معاونینی که در این سالها در معاونت پژوهش موسسه زحمت کشیدند بویژه برادر عزیزم حجت الاسلام محمد جنتی؛ به اطلاع می رسانم با همت مدیر روابط عمومی حجت الاسلام گلریز جلسه رونمایی از این دو جلد کتاب در دوشنبه ۲۶ آذر ماه ساعت ۱۵ در ساختمان موسسه با سخنرانی معاونت محترم تبلیغ حوزه های علمیه سراسر کشور حجت الاسلام نبوی برگزار می گردد.
لذا از تمام علاقمندان به عرصه تبلیغ و منبر بویژه کادر ، اساتید و استادیاران و فارغ التحصیلان موسسه دعوت می کنم در این جلسه شرکت نمایند.
حجت الاسلام کلاته، در انتهاء افزودند انشالله با همت رفقای معاونت پژوهش و پژوهشگران هر چه زودتر کتابهای دیگر این موسسه تدوین و به چاپ می رسد تا در اختیار خطبای محترم قرار داده شود.  • نویسنده : احمد رجبی نژاد