ميثم بن يحيي تمّار، غلام زني از بني اسد و عجمی تبار بود. امير مؤمنان علي (عليه السلام) او را خريد و آزاد ساخت، او یکپارچه تلاش و اشتیاق و همچنین جان بر کف و شهادت طلب بود.

حجت الاسلام کلاته ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت جناب میثم تمار گفت: میثم بن یحیی تمّار، غلام زنی از بنی اسد و عجمی‌تبار بود. امیر مؤمنان علی (علیه السلام) او را خرید و آزاد ساخت.

میثم از خواص اصحاب و از یاران و شیعیان به حق آن حضرت به شمار می‌آمد. یکپارچه تلاش و اشتیاق بود. در راه تثبیت‏ حق و روشن نگاه داشتن مشعل حق و ارزشهای اصیلی که به خاموشی می‏‌گرایید، جان بر کف و شهادت‏ طلب بود. او با وارستگی، ایمانی استوار و جهادی پایدار، رهروی راستین در مسیر حق بود؛ مجاهدی سرشار از اخلاص و تجسمی والا از عقیده و جهاد بود.

جانشین مؤسسه امیر بیان افزود: میثم، بیانی رسا داشت و در نطق و سخن، توانا و فصیح بود. سزاوار است که جویندگان حق و پویندگان راه پاکی که میثم به انجام رسانید، به آن یگانه اقتدا کنند و در اندیشه و کردار و در فکر و عمل، گام، جای گام او بگذارند، که او «اسوه‏» بود.

ایشان نیز بیان داشت: از آنجائیکه مأموریت اصلی مؤسسه تخصصی امیربیان خطابه و سخنوری است، امسال شورای معاونین مؤسسه تصمیم گرفتند؛ همایشهای تبلیغی قبل از محرم را با نام این بزرگوار عجین کنند و در استانهای قم، تهران، اصفهان، لرستان و یزد این همایشها برگزار گردد. با هماهنگی هایی که بین معاونت فارغ التحصیلان موسسه و معاونت امور شعب بعمل آمد، انشالله امروز ۳ شنبه ۱۳ شهریور این همایش در اصفهان، پنجشنبه در یزد، حمعه در تهران و شنبه در لرستان برگزار می‌گردد.

حجت الاسلام کلاته در پایان گفت: انشالله فردا چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۶ این همایش در موسسه امام خمینی (رحمه الله) با سخنرانی حجت الاسلام ذوالنور و مهندس ابدالی برگزار خواهد شد همچنین در انتهای همایش از محصولات محرّم مؤسسه امیر بیان نیز رونمایی خواهد شد.

  • نویسنده : احمد رجبی نژاد