صفحه اصلی / ستاد مرکزی / معاونت فرهنگی سیاسی / معرفی کتاب / کتاب آیه‌های بندگی منتشر شد

کتاب آیه‌های بندگی منتشر شد

بسم رب الشهداء و الصدیقین

کتاب آیه‌های بندگی حاوی ۳۴ سخنرانی روشمند ویژه ماه مبارک رمضان منتشر شد.
«إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَم‏» سوره إسراء آیه ۹
قرآن کتاب هدایت است و سزاوار است به عنوان منبعی در استخراج روش‌های هدایت مورد توجه مبلغان دینی قرار بگیرد. با اندکی تأمل در آمارهای قرآنی می‌توان به نتایج قابل توجهی پیرامون شیوه تربیت و هدایت دست یافت.
مقایسه تعداد آیات پیرامون خدا، قیامت و ولایت با بقیه موضوعات اخلاقی و احکامی نشان می‌دهد که برای ایجاد رفتارهای دینی، باید ایمان به پایه‌های اعتقادی را در فرد مستحکم کرد. در عالم خارج هم این نظریه قابل اثبات است که هر جا فرد در انجام حکمی از احکام دین کوتاهی می‌کند به خاطر ضعف در یک یا چند پایه اعتقادی اوست؛
بنابراین، اگر بخواهیم تغییری در رفتارهای مخاطبان خود ایجاد کنیم، لازم است ابتدا زیر ساخت‌های اعتقادی آن‌ها را در سه بخش خدا ، قیامت و ولایت استحکام ببخشیم و در ضمن تبیین زیر بناهای اعتقادی، مفاهیم اخلاقی را برای آن‌ها تبیین کنیم تا تأثیرگذار باشد.
کتاب “آیه‌های بندگی” مجموعه ۳۴ فیش‌ سخنرانی است که بر اساس این مبنای قرآنی و برای پذیرایی مبلغین عزیز از مهمانان ماه خدا تدارک دیده شده است.
در جلد اول این کتاب که جهت اجرا در دهه اول ماه مبارک تهیه و تولید شده است ، “صفات و اسماء الهی” در قرآن و آیات آن تبیین گردیده، تا مبلغ بتواند از این طریق معرفت مخاطبان خود را نسبت به میزبان این ماه مهمانی افزایش دهد.
در جلد دوم که جهت اجرا در دهه دوم ماه مبارک تهیه شده است، “معاد و مواقف بعد از مرگ” از منظر آیات الهی در قرآن تبیین شده، تا مخاطب با زندگی بعد از مرگ خود نیز آشنا گردد.
جلد سوم این کتاب که متناسب با اجرا در دهه سوم آماده گردیده است، به مفاهیم مرتبط با “ولایت اهل بیت علیهم السلام” پرداخته شده، تا از منظر آیات الهی بتواند نوع ارتباط مخاطبین با اهل بیت(ع) را اصلاح و تقویت نماید.
این مجموعه که در سه جلد آماده و تدوین گردیده، دربردارنده پیام‌های اخلاقی نیز می‌باشد، بدین صورت که در هر جلسه یک پیام اخلاقی از موضوعات فرعی دین در ضمن موضوع فیش(در قسمت رفتار سازی)مورد توجه قرار داده شده است.
این مجموعه نفیس که نسخه تصحیح و کامل شده کتاب “سلسبیل واژه ها ۱ ” ویژه ماه رمضان سال گذشته می‌باشد، با سعی و تلاش معاونت پژوهش موسسه تخصصی خطابه امیر بیان آماده شده، و از روز یکشنبه مورخ ۲۴ خرداد‌ماه ۹۴ در فروشگاه موسسه تخصصی خطابه امیر بیان قابل خرید می‌باشد.

 

jeld ketab ramezan 94 03

 

درباره bayantest313

این مطالب را نیز ببینید!

کتابی که با واکنش اسرائیل روبرو شد

کتاب فلسطین از منظر حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مروری است بر دیدگاه ایشان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *