صفحه اصلی / اخبار اپلیکیشن / مراسم اختتامیه آموزش خطابه موسسه امیربیان با حضور آیت الله اعرافی برگزار شد

مراسم اختتامیه آموزش خطابه موسسه امیربیان با حضور آیت الله اعرافی برگزار شد

مراسم اختتامیه دوره آموزشی تابستانه موسسه امیربیان عصر امروز با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و موسس موسسه امیربیان برگزار شد.

در این مراسم حضرت آیت الله اعرافی در سه بخش سخنان مهمی را ایراد فرمودند.

ایشان در بخش اول، فلسفه حضور خود را بیان کرده و فرمودند حضور بنده جهت تشکر از برنامه ریزان و دست اندرکاران مؤسسه و همچنین حمایت کنندگان از مؤسسهٔ فاخر و فخیم امیربیان می باشد.

ایشان در ادامه و در بخش دوم بیانات خود با استناد به خطبه ۵۲ نهج البلاغه، نکاتی اخلاقی و معنوی را متذکر شده و فرمودند دنیا به مثابه منجنیقی ما را به پرتگاه مرگ می فرستد و برای انسانها از دنیا به اندازه قطرات باقیمانده آب در یک لیوان آب مصرف شده باقیمانده و نباید در مسیر تقویت امر تبلیغ، از رشد معنوی خود غافل شد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در بخش سوم، امیربیان را که دارای دامنه و گستردگی حقیقی و دور از بروکراسی های مرسوم می باشد نسبت به سه نکته مهم و اساسی توصیه کردند:

۱. رشد بنیه اخلاقی و معنوی و تقویت پایه های اخلاقی.

۲. تقویت پایه علمی و ضرورت عالم بودن مبلغین البته متناسب با نیاز روز.

۳. جهان شناسی و غرب شناسی.

ایشان نسبت به مورد سوم فرمودند تحلیل جامع و عمیق انقلاب اسلامی تأثیرگذاری بر سبک زندگی و اصلاح آن و تغییر تمدنی در سطح دنیا می باشد که لازمه آن، شناخت نیازهای روز و مطالعه سبک زندگی غرب است!

 

قبل از ایشان حجه الاسلام جوشقانیان طی سخنانی پیرامون تبلیغ دهه محرم و تقارن آن با هفته دفاع مقدس، نکاتی تبلیغی بیان فرمودند.

همچنین حجه الاسلام کلاته مدیر اجرایی این موسسه با اشاره به فعالیت هشت ساله آن در زمینه آموزش تخصصی و ضابطه مند خطابه گفت: علاوه بر آموزش های مستمر در طول سال تحصیلی، دوره های فشرده تابستان برای مبلغان علاقه مند حوزه برگزار می شود که تاکنون حدود هشت هزار نفر از این آموزش ها بهره مند شدند و حدود یکهزار و هفتصد طلبه دانش آموخته دوره تخصصی منبر و خطابه از این موسسه شده اند.

شایان ذکر است که در این دوره آموزشی قریب به ۴۰۰ نفر مبلغ حضور داشته که در طی بیست روز به صورت فشرده در فصلهای مختلف روش سخنرانی به آموزش و تمرین پرداختند.

درباره bayantest313

این مطالب را نیز ببینید!

رونمایی از سخنرانی چند رسانه ای (دلتنگی، دلبری، دلدادگی) ویژه مبلغین اعتکاف

سخنرانی چند رسانه ای (دلتنگی، دلبری، دلدادگی) ویژه مبلغین برای ایام اعتکاف. این سخنرانی توسط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *