صفحه اصلی / شعب / اصفهان / جلسه مدیران امیر بیان شعبه اصفهان با حجت الاسلام هادی‌پور

جلسه مدیران امیر بیان شعبه اصفهان با حجت الاسلام هادی‌پور

مدیر موسسه امیر بیان شعبه اصفهان به همراه معاونین این مجموعه، صبح روز سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۴ در موسسه امیر بیان قم حاضر شده و با حجت الاسلام و المسلمین هادی‌پور و معاون امور شعب امیر بیان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حقیقت، مدیر امیر بیان شعبه اصفهان به ارائه گزارشی کوتاه از فعالیت‌های این مجموعه در سال جاری پرداخته و گفتند:

ما هم اکنون در اصفهان مشغول آموزش طلاب دوره‌ی اول هستیم. دوره‌ی اول امیر بیان شعبه اصفهان در قالب دو کلاس برگزار می‌شود. یک کلاس در حوزه علمیه قدیم حضرت ولیعصر (عج) اصفهان برگزار می‌گردد که ۱۴۰ متعلم در آن حضور دارند. و کلاس دیگر در مدرسه علمیه صاحب الزمان (عج) دائر می‌شود که ۶۰ نفر از متعلمین امیر بیان در آن شرکت می‌کنند.

از مجموعه ۲۰۰ نفر متعلم دوره‌ی اول امیر بیان شعبه اصفهان ، حدود ۱۱۰ نفر واجد شرایط حضور در دوره آموزشی تابستان می‌باشند.

حجت الاسلام حقیقت در ادامه به بخشی از برنامه‌های تبلیغی امیربیان در اصفهان پرداخته و خاطر نشان کردند:

ما از مهرماه کار خود را با قوت شروع کرده و علاوه بر ترقی در زمینه‌های آموزشی و .. به لطف خدا در زمینه اعزام و تبلیغ نیز به رشدهای چشمگیری دست یافته ایم.

ایشان در ادامه به عنوان نمونه به فعالیت‌های تبلیغی دانش آموزی اشاره کرده و افزودند:

امسال برای اولین بار در اصفهان برنامه اعتکاف دانش آموزی توسط موسسه امیر بیان برگزار گردید، که در این مراسم ۳۰۰ دانش آموز حضور یافتند. همچنین بعد از اعتکاف اقدام به برگزاری جلسه‌ی نقد و بررسی با حضور مربیان و کادر مدارس کردیم، که بحمد الله حاضرین در جلسه مراسم اعتکاف دانش آموزی امسال را خیلی عالی ارزیابی کردند.

وی در پایان گزارش اجمالی خود به برنامه‌ی رفاقت با شهدا اشاره کرده و گفتند:

ما برای دانش آموزان حضور یافته در اعتکاف، اقدام به برپایی همایش رفاقت با شهدا کردیم که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد. در این مراسم که با استقبال چشمگیر مردم نیز مواجه گردید، پنج نفر از طلاب موسسه امیر بیان در پنج مکان گلستان شهدای اصفهان به اجرای روایتگری برای دانش آموزان و عموم مردم پرداختند.

در ادامه‌ی جلسه، مدیر موسسه تخصصی خطابه امیر بیان حجت الاسلام هادی‌پور ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌ها و موفقیت‌های حاصله توسط امیر بیان شعبه اصفهان، از زحمات مدیران این مجموعه تشکر کرده و گفتند:
این کارهای بزرگ برای من خیلی خوشحال کننده است. الحمدلله رب العالمین این فعالیت‌ها اتفاق مبارکی است و نیاز به شکر زیاد دارد.

ایشان با اشاره به روایتی از امیربیان، امیرمومنان علی علیه السلام متذکر شدند:
توصیه من به شما اینست که طبق فرمایش امام علی علیه السلام زیاد شکر کنید تا نعمت تان افزون گردد ، زیاد استغفار کنید تا شامل رحمت و مغفرت خدا شوید و زیاد دعا کنید تا مورد اجابت قرار گیرد.

ایشان با بیان اینکه رقابت بین شعب امیربیان پسنیده می باشد، خاطر نشان کردند:

من مشتاقم روزی بین شعبه های امیر بیان رقابت سالم ایجاد شود، تا در عمل خیر از یکدیگر سبقت بگیرند.
حجت الاسلام هادی پور در ادامه‌ی صحبت های خود به یک نکته ی کلیدی اشاره کرده و گفتند:

در مشکلات دل خود را به خدا محکم کنید. اگر دلتان به خدا محکم شود، هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی فعالیت‌های حسنه‌ی شما را بگیرد، چون آدمها قدرت مقابله با اراده ی خدا را ندارند. در کارها جز به خدای متعال روی کسی حساب باز نکنید. اگر به خدا اعتماد کنیم، خواهیم دید خدا برایمان چکار می‌کند. نمونه‌ی بارز توکل به خدا حضرت امام خمینی (ره) است. امام خمینی با دست خالی و بدون یک سرباز مسلح جلوی شاه با آن قدرت نظامی که توسط  ابرقدرتهای جهان نیز حمایت می‌شد، ایستاد؛ و چون به خدا توکل و اعتماد داشت پیروز شد، و هیچ‌کدام از کار شکنی‌ها نتوانست ایشان را از هدفش باز دارد. مقام معظم رهبری نیز همیشه محکم و با اطمینان می‌فرمایند ما به قله‌های علم می‌رسیم، چون به وعده‌های خدا اعتماد و ایمان دارند.

حجت الاسلام هادی‌پور در پایان متذکر شدند:

برای کسانی که از ادامه‌ی تحصیل در امیر بیان انصراف می‌دهند، فرمی تهیه کنید تا علت انصراف آنها را جویا شویم، تا اگر مشکلی از جانب موسسه می‌باشد مرتفع گردد.

درباره bayantest313

این مطالب را نیز ببینید!

همایش فجر فاطمی شعبه استان اصفهان به روایت تصویر

همایش بزرگ فجر فاطمی در روز یکشنبه، ۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰ با توسل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *